naslovna

“Univerzitetski sportsko-edukativni kup – USEK 2017” organizovan je po prvi put u Nišu 21. i 22. aprila. Na ovoj sportskoj manifestaciji učestovovali su i studenti Univerziteta „Džon Nezbit“. Dvadeset studenata Fakulteta za kulturu i medije, Pravnog fakulteta, Fakulteta za poslovne studije i Fakulteta za civilno vazduhoplovstvo takmičilo se u ženskoj odbojci, malom fudbalu i u basketu 3×3. Naši student osvojili su treće mesto u basketu. Posle sportskih takmičenja, prisustvovali su i studentskom balu održanom u restoranu “Vilin”.

Ovaj događaj organizovao je Studentski parlament Univerziteta u Nišu u saradnji sa Univerzitetskim sportskim savezom, Savezom studenata Univerziteta u Nišu i Savetom za mlade grada Niša, a uz pokroviteljstvo Studentske konferencije univerziteta Srbije(SKONUS), Kancelarije za mlade grada Niša i Univerziteta u Nišu. Ovaj događaj je organizovan i kao deo kampanje “Sportom protiv nasilja”.